Nişancı “Ak Partiyle görüşüyorum”
Tarih: 07-12-2013 10:41:00 Güncelleme: 02-01-2014 03:05:00 + -


Ak Parti, Seferihisar’da eski Belediye Başkanı Hamit Nişancı ile yürüttüğü temasları hızlandırdı. Bakan Yıldırım’ın uzun süredir markaja aldığı Nişancı ile ekip arasında görüşmeler sağlandı fakat bir mutabakata kesin olarak varılamadı.

Nişancı “Ak Partiyle görüşüyorum”

Nişancı “Ak Partiyle görüşüyorum”

AK Parti İzmir Teşkilatı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir adayı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilmesini beklerken hazırlıklar sürüyor.

 

Erdoğan’ın açıklamasından sonra kente kamp kurması beklenen Yıldırım, araştırma ekibini önceden yolladı. Başdanışmanı Ömer Sertbaş ve yakın çalışma arkadaşları üzerinden nabız yoklayan Yıldırım, anket ve kamuoyu yoklaması çalışmasına başladı. İzmir İl Başkanlığı’ndan son durum ile ilgili rapor alan ve bu zamana kadar yapılan çalışmaları isteyen Yıldırım’ın bağımsız şirketlere kamuoyu araştırması yaptırdığı öğrenildi. İlçe ilçe yapılan analizlerde öne çıkan kişilerin avantaj ve dezavantajları masanın üstüne koyulacak. Halkta karşılığı olup olmadığına bakılarak adaylık yolu açılacak.

 

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Yıldırım’ın çalışmaları il başkanlığından çok daha önce kurulan ve uzun süredir aktif işler yapan 35 Proje Hareketi Derneği üzerinden yürüteceği öğrenildi. Genel seçimler öncesinde partinin İzmir’e yönelik projelerini takip etmek üzere kurulan ekipte Yıldırım’ın bakanlığı ile doğrudan çalışan isimler görev alıyor. Birçok yakın tanıdığının da bulunduğu yapılanmada görev alanlar ilce ilçe analizler yapıyor, isimlerle görüşüyor. Yıldırım’ın İzmir’e gelmesinden önce merkezler de belirlenmeye başlandı. Alsancak Limanı’nın karşısında bulunan dernek binası başta olmak üzere Bornova ve Narlıdere’de kurulan ofisler üzerinden girişimlerde bulunuluyor. Yıldırım’a yakın isimlerin irtibatta olduğu ofis ve merkezlerin sayısının arttırılması planlanıyor.

NİŞANCI, ŞEBOY VE DİĞERLERİ

Yıldırım’ın gelmeden önce yaptığı temaslarda birçok isim ön plana çıkmaya başladı. Parti, Seferihisar’da eski Belediye Başkanı Hamit Nişancı ile yürüttüğü temasları hızlandırdı. Bakan Yıldırım’ın uzun süredir markaja aldığı Nişancı ile ekip arasında görüşmeler sağlandı fakat bir mutabakata kesin olarak varılamadı. Ayrıca, adı Buca’da oldukça ön planda olan eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy’ın potansiyel kendi oyu ve getireceği sinerji nedeniyle de görüşmeler yapıldı. Şeboy’un da duruma sıcak baktığı öğrenildi.  Yıldırım’ın özellikle ilçe teşkilatları ve partililer dışında dışarıdan oy getirebilecek, eski ve yeni isimlerle temas kurun talimatı verdiği de ifade edildi. Birçok yerde görüşmelerin sürdüğü vurgulandı.  Öte yandan İzmir Ticaret Odası eski Meclis Başkanı Necip Kalkan da Karabağlar için görüşülen isimler arasında yer alıyor. Kalkan’ın ilçeden aday olmak istediği de biliniyor.

YILDIRIM’IN ADI HEYECAN YARATIR

İkili görüşmeleri doğrulayan isimlerin başında Seferihisar eski Belediye Başkanı Hamit Nişancı geldi. Nişancı, “Anavatan Partisi’nden 10 yıl imkansızlıklar içerisinde belediye başkanlığı yaptım. Şimdi belediye başkanlarının durumu çok daha iyi. Biz görev düşerse her zaman hazır olduğumuzu ifade ettik. Binali Bey’in ismi İzmir’de heyecan yaratır. Eğer ilçelerde bulundukları oyun üstüne oy katabilecek, sinerji yaratabilecek ve toplumun her kesimi tarafından destek görecek isimlerle yola çıkılırsa sonuç güzel olur. Uzun süredir sürdürdüğüm görüşmeler var. Şu anda aldığımız kesin bir karar da yok” dedi.
Bu haber 1444 defa okunmuştur.
Etiketler :

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
CHP 10 Akp 530 Mart yerel seçimlerini kazanan CHP 10 Belediye Meclis üyeliği elde ederken Ak..
SORUMLULAR HESAP VERENE KADAR PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZGezi eyleminin sembol isimlerinden Berkin Elvan’ı sonsuzluğa uğurlarken Eğitim S..
Ürkmez Yat Limanı Çed Toplantısı ErtelendiULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 3’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından ..
reklam